Korkut ve sat
October 17, 2006, 9:35 pm
Filed under: Güncel

Tuttum Grip Aşısı

Sonunda beklenen aşılar geldi: Aşı olun, grip olmayın! Bundan sonra hergün gazetelerde grip aşısı ile ilgili haberler okuyacak, televizyonlarda ana haber bültenlerinde “uzman”ların aşılar hakkında kestikleri ahkamları izleyeceksiniz. Siz siz olun ilaç firmalarının dolduruşuna gelmeyin. Dünya para harcayıp, aşı ürettiler, şimdi satacak adam arıyorlar. Hekiminiz özellikle aşı olmanızı söylemiyorsa aşı olurken ilaç firmalarını bir kez daha aklınıza getirin ve öyle aşı olun. Kimlerin özellikle aşı olması gerektiği zaten literatürde açık bir şekilde belirtilmiş durumda. FDA, basit bir gribin yıkım yaratacağı AIDS, kronik kalp, şeker, böbrek hastalarının aşı olmasında yarar görüyor.
Özellikle çocuklarınıza aşı yaptırırken bir hekime mutlaka danışın. Çünkü içerdiği thimerosal çocuklar üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Nadiren de olsa olduğunuz aşı belli bir süre devam eden grip benzeri arazlara neden olabilir. Yumurta alerjisi olanlar hekim kontrolu olmadan aşı olmamalıdırlar.
Her şeye rağmen aşı oldunuz. Bu, o kış grip olmayacağınız anlamına gelmez. Zira, aşı her yıl belirli bazı tip gripler için üretilir. Diğerler tipleri için koruma sağlamaz. FDA aşı kontrol sorumlusu Dr. J. Anthony Morris, “herhangibir grip aşısının grip salgınları karşısında etkili bir önleyici özelliğinin henüz bulunmadığını” ifade etmiştir. Doğal yollardan korunmayı deneyin
Sağlıklı iseniz, normal bir düzende besleniyorsanız niye gripten korkuyorsunuz? Türkiye’de asıl korkacağınız hastalık, her 10 kişiden birinin bulaştırmaya devam ettiği Hepatit B! Hepatit B aşısı oldunuz mu?

Advertisements

Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s%d bloggers like this: