Edgar Cayce
October 10, 2006, 9:56 pm
Filed under: Paylaşım

Tuttum \

Edgar cayce çok tanınmış amerikalı bir medyum. uyuyarak transa geçiyor ve trans sırasında “reading” denilen bişiler görüyor, bu gördüklerini aktarıyor. 1901-1944 arasında 25-30 bin arasında reading yapmış.

reeadingler kişilerin başvurusu üzerine yapılıyor; kayıp eşyalar, kişilerle ilgili olabilidiği gibi; sağlıkla ilgili (physical reading), benim neyim var sorusunun cevabı, böbrek taşımı nasıl düşürürüm vb gibi şeyler, dini konular, geçmiş uygarlıklar (atlantis, eski mısır vb), iş, rüyalar, hazine, spritüel mevzular da olabiliyor.

readingleri arşivlenmiş, tamamına yakını kayıtlı halde. danışan kişiler birden fazla kez danışmışlarsa bir ilgili readinge bakıldığında diğerlerinin olduğu da anlaşılacak şekilde düzenlenmiş.

henüz gerçekleşmemiş ama gerçekleşmesi beklenen 7 kehaneti var. örneğin 7nci maddede new yorkun kaybolacağını söylemiş. kıyaslamak isteyenler için burada da günümüzle ilgili eski kehanetler var.

burada ise readinglerin kanıtlanabilir olmadığıyla ilgili skeptik görüşler var. burada cayce’in yalnızca başarılarından sözedilidği başarısızlıklarının kaybedildiği ile ilgili görüşler var.

Advertisements

Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: