Zune™ dedikleri
October 4, 2006, 7:48 am
Filed under: Öylesine

dört renkli Zune™ logosu

Dijital müzik oratamına bağlanma ve paylaşmayı da katan Microsoft; Zune™ adı altında çıkarttığı dijital müzik çaları ile alanında yeni bir kilometre taşı olacak. Kanımca piyasadaki rakiplerine göre dijital müzik dinleme platformunda hiçbir yenilik göstermeyen ürün ek özellikleriyle aralarında sıyrılmayı başarıyor.

ürün kutusu
ürün kutusu

Bu yılbaşı sezonunda Amerika’da piyasaya sürülecek olan ürün özellikleri sitede farklı yazılarda verildi. Bildirgec’de bahsedilmeyen özellikleri de: * Ürünün siyah, beyaz, kahverengi olmak üzere 3 renkte üretilecek olması.

siyah, beyaz, kahverengi olmak üzere 3 renkte üretilecek
siyah, beyaz, kahverengi olmak üzere 3 renkte üretilecek

* Sadece müzik değil; müzik çalma listeleri ve resimlerin de kablosuz ağ vasıtasıy ile paylaşıyor olması. * Menü renkleri ve arka ekrana istediğiniz resmi koyarak kişiselleştirebiliyor olmanız. * 3 inch genişliğindeki LCD ekranın menüde gezerken ve müzik dilerken dikey, video ve fotoğraf izlerken yatay kullanılıyor olması. *Bilindiğinin aksine Zune™ Marketplace bir site olmayıp itunes benzeri bir program olması.

Zune™ Marketplace
Zune™ Marketplace Programı

Her ürün içinde “Zune Pass” ile birlikte geliyor. Bu benzersiz ürün kimliği ile Marketplace’den satın alma gerçekleştiriliyor. Bir diğer özelliği ise Marketplace kredi kartı ile değil Microsoft Points ile çalışıyor olması.
Zune™, ayrıca satılan üç farklı aksesuar paketine sahip. Bunlar: * ürünü evinizdeki büyük ekran televizyona ve kolonlarınıza bağlamanızı ve kumanda etmenizi sağlayacak; içinde kablosuz Zune™ kumandasının da bulunduğu beş parçalık ev kiti. * ürünü arabanızda daha fonksiyonel kullanmanızı sağlayan iki parçalık araba kiti. * ürünü her gittiğiniz yerde rahatlıkla çalıştırabileceğiniz beş parçalık seyahat kiti. ipod aksesuar çılgınlığından sonra Zune™ içinde aynı şeyin olacağını görebiliyoruz…

 

içeriği beğenseniz de beğenmeseniz de  

Advertisements

Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: