utanç veren deniz
September 28, 2006, 8:37 pm
Filed under: Güncel

Tuttum STH

2005 yılından bu yana İstanbul sahillerindeki sualtı kirliliğine dikkat çekmek için dalışlar düzenleyen Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi STH‘nin Harem Limanı’ndaki temizlik çalışmaları Eylül ayı boyunca devam ediyor.

Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi haftasonlarında gerçekleştirilen dalışlarda çıkartılan ve sergilenen katı atıkların çeşitliliği insanı hayrete ve utanca düşürecek cinsten: Mikrofon sehpasından, tır filtresine, tencere kapağından muska’ya kadar 1165 katı atık çıkarılmış son dalışta…(bkz. envanter)
2005 yılından bu yana çevre bilincini aşılamak ve farkındalık yaratmak için çalışmlarını sürdüren STH’nin web sitesi de geniş bir içeriğie sahip. Fotoğraf galerisindeki ufak bir gezinti, kirliliğin vehametini etkileyici biçimde gözler önüne seriyor.

İstanbul’u İstanbul yapan en önemli unsurlardan birisi olan “deniz”e bu kadar hoyrat davranılması ne kadar üzücü bir tavırsa, bu hareketin (şov amaçlı deniztemiz hareketinin aksine) bilimsel temelli ve sürekli çabaları da o kadar takdire değer…

İçeriği beğenseniz de beğenmeseniz de  

Advertisements

Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: