Avokado dedikleri
September 20, 2006, 6:27 am
Filed under: Biliyormuydun?

Tuttum avokado

Avokado pek güzel, zarif tropik bir meyvedir. büyük armutlara benzer ama ortasında kocaman bir çekirdek vardır ve dokusu portakal kabuğu gibidir. oldukça yağlı bir meyvedir, kalorisi çok yüksektir. bu nedenle çokları yerken düşünür. bununla birlikte bedenin pH’ını düşürürken tavsiye edilen besinlerden biridir.

burada alırken dikkat edilmesi gerekenlerden sözediliyor. renk çok fazla bilgi vermiyor, hem açık hem koyu yeşil olgun avokadolar bulunduğu gibi hem de koyu renkli ama ham da bulunabiliyor. gemen yenecek avokadolar elle biraz sıkıldığında sert ama esnek olmalı ama birkaç gün bekleyecek tam olmamış olması daha iyi.

besin değerleri buradan öğrenilebilir. A, C, E ve K vitaminleri, protein, fosfor, sodyum yalnızca küçük bir kısmı içerdiği maddelerin. 150 gramında 240 kalori var.

tek başına genelde yenmesi tercih edilmez. yemek yaparken, genelde salatalarda kullanılır. meyve olmasına rağmen sebze gibi davranılır avokadoya. burada kolay tarifler var. smoothie, tost, omlet, sandviç tarifleri dikkatimi çekenler.

avokado
avokado ağacı

kendi avokadomu kendim yetiştirmek istiyorum diyenler için de burada gerekli bilgiler bulunuyor.pamela anderson avokado kürü uygulayarak sağlıklı kalıyormuş. sabun yapmak isteyenler linkteki tarifi kullanabilirler. avokado yağı kozmetikte çokça kullanılıyor, özellikle güneş yanıkları için…

içeriği beğenseniz de beğenmeseniz de  

Advertisements

Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: