Orhan cem çetin
July 24, 2006, 12:56 pm
Filed under: Fotoğraf

1998, ocç
1960 istanbul doğumlu olan orhan cem çetin‘in fotoğrafa ilgisi ilkokul yıllarında başlamış.

2001, ocç
2001, ocç
fotoğraf üzerine kendisini yetiştirmeside o yıllara dayanmakta. 1982 yılında boğaziçi üniversitesi psikoloji bölümü‘nden mezun olur. okul yıllarında dahil olduğu büfok‘ta fotoğraf çalışmaları düzene oturur. fotoğrafa hep diğerlerinden farklı şekilde yaklaşan orhan cem çetin , ilk sergisi olan 1988 yılındaki tanıdık şeylerle de elde renklendirilmiş kağıt negatifler kullanarak dikkatleri üzerine çekti. hadiye cangökçe reha akçakaya, kaan çaydamlı ve çetin san ile rütte fotoğraf grubunun kurulmasında aktif rol oynadı.
1985 yılında beri polaroid, ilford gibi firmaların çeşitli birimlerinde danışman ve yönetici olarak çalışan orhan cem çetin, 1980 yılından bu yana çeşitli üniversitelerde, ifsak ve galata fotoğrafhanesinde öğretim görevlisi olarakta görev yapmıştır.

2001, ocç
2001, ocç

fotoğrafı amaç değil araç olarak görüp, fotoğrafa estetik yanından çok kavramsal ve disiplinlerarası yönü ağır basan işler çıkaran ocç, bunların yanısıra tanıtım fotoğrafçılığı, fotoğraf editörlüğü, radyo programcılığı ile çeşitli mecralarda yazmakta{fotoğrafya, geniş açı, hayalet gemi, alt_zine}.

2002, ocç
2002, ocç
şu sıralar bilgi üniversitesi fotoğraf ve video bölümünde öğretim görevlisi olan ocç‘nin bir çok sergisinin dışında karakutu cep fotoğraf albümleri serisinden renk’arnaasyon {2000} ve bedava gergedan{2004} adında yayınlanmış iki tane kitabı mevcut.

İçeriği beğenseniz de beğenmeseniz de  

Advertisements

Leave a Comment so far
Leave a commentLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s%d bloggers like this: